خط تولید آب معدنی و پتانسیل های موجود

خطّ تولید آب های آشامیدنی آریا فودلاین

آن چیزی که جنگ جهانی بعدی بر سر آن است ، نفت نیست که آب است . این جمله ایست که این روزها آن را زیاد می شنویم و ممکن است آن را جدّی نگیریم ولی اهمّیّت نیاز به آب هرروز جدّی و جدّی تر می شود ، به طوری که عدم تعادل در آب بدن از دلایل اصلی طیف وسیعی از بیماری هاست . این شرایط در مناطق گرم سیر و برای افراد مسن یا خردسال ، خانم های باردار و در اجتماع های با وضع مالی و عمومی ضعیف تر ، سخت تر هم می شود.از آن جایی که منابع آب شیرین زمین روز به روزکم تر می شود، بحث رقابت بین آب های آشامیدنی تصفیه شده و آب های معدنی مدّت زیادی است که بین کمپانی های تامین و پخش آب بیش تر شده است.امّا آیا خطوط تولید وپخش آب معدنی توانایی ارضای این حجم وسیع از نیاز را دارند ؟ وضع کشور ما در این امر در مقایسه با بازار آب های معدنی در سایر کشورها چگونه است ؟

برای رسیدن به این پاسخ ها، شاید بهتر باشد خلاصه ای از مکانیزم خطوط تولید آب های معدنی و آشامیدنی را دانست. خطوط تولید آب های معدنی در دو مرحله ی کلّی عمل می کنند.اوّلی بخش آماده سازی و سالم سازی آب معدنی است که طیّ آن انتقال آب از منابع آب ، ذخیره در مخازن ذخیره ، فیلتراسیون آب ، تعدیل طعم ، بو و رنگ ، استریلیزاسیون، شفّاف سازی و به طور کلّی هرگونه عملیّاتی که به تصفیه ی آب مربوط باشد تا آب نهایی خوشایند مصرف کنندگان گردد ، صورت می گیرد. بخش دوم ، خطّ تولید ظروف مورد نیاز برای بسته بندی آب ، پرکردن ، دربندی ، لیبل زنی ، بسته بندی و توزیع می باشد که در نهایت به پخش آب های معدنی و آشامیدنی به بازار مصرفی منتهی می شود.عملیّات انجام شده در هر کدام از این بخش ها ، برای موفّقیّت مجموعه ، نیاز به دستگاه های پیشرفته ، تجربه ی بالای کادر راه اندازی خطوط مختلف تولید صنایع غذایی و تبحّر نیروی انسانی دارند.

نیاز بازار امروز صنایع غذایی به آب ، از هر زمانی بیش تر است ؛ آبی سالم و با کیفیّت که در اتمسفر رقابتی بازار موجود ، به بهترین نحو نیاز های مشتریان را پاسخ دهد. موضوع راه اندازی خطّ تولید آب های معدنی اگر به نحو صحیح طرّاحی ، برنامه ریزی و عملیّاتی شود ، با یک تیر دو نشان خواهد زد. یکی ارتقای سطح کمّی و کیفی بازار موادّ غذایی و بهبود سبد کالای خانواده و دیگری منفعت تولید کننده ، پخش کننده و صاحبان سرمایه .

شرکت آریا فودلاین، با سابقه ی بالا در طرّاحی ، برنامه ریزی و راه اندازی خطوط تولید صنایع مختلف موادّ غذایی در داخل و خارج از کشور ، توانایی عملیّاتی کردن ایده های مربوطه به راه اندازی خطوط تولید و بسته بندی آب های معدنی و آشامیدنی را با کادر حرفه ای خود مهیّا می کند. با نگاهی به دلایل نیاز بیش از پیش به آب سالم شیرین ، اهمّیّت استفاده از آن به خصوص برای کشور ایران واضح است . این موضوع با نگاهی به شهرهای جنوبی کشور که با بحران کم آبی به شدّت دست و پنجه نرم می کنند بیش تر محسوس می شود و یک برنامه ریزی با تعامل بالا ، امکان رفع مشکلات یاد شده و پیشرفت را تا حدود زیادی به افرادی که مترصّد ایجاد صنعتی در این زمینه می باشند می دهد  که دراین راستا شرکت آریافودلاین با تیم فنی و متخصّص خود ، تا کنون توانسته خطوط موفق آب معدنی بسیاری را در این حوزه راه اندازی نماید

در نهایت ، بهتراست به این موضوع اشاره شود که با توجّه به بازار آب معدنی و آشامیدنی موجود ، فرصت کاری برای ایجاد خطوط تولید آب معدنی و آشامیدنی بسیار است. همینطور با نگاهی به سوپر مارکت ها و هایپر مارکت های حال حاضر ایران، حدّاکثر با دو تا سه برند از آب معدنی ها مواجه هستیم که در مقایسه ی آن با کشور های حومه در خاورمیانه همچون امارات و عربستان و یا ترکیه که در هر سوپرمارکت آنها میتوان بیش از 10 ها برند متفاوت خارجی آب معدنی را مشاهده نمود ، میتوان به این موضوع پی برد که بازار تولیدات و صادرات آب معدنی ایران حداقل تا سال 2020 میتواند جز رده تولید و پخش پر سود و با ظرفیت بالا قرار بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *